ubezpieczenia turystyczne

Dlaczego tak ważne są ubezpieczenia turystyczne

Niezależnie od tego czy podróżujemy indywidualnie czy korzystamy z wyjazdów organizowanych, to powinniśmy zadbać o dobre ubezpieczenia turystyczne. Polisa turystyczna będzie chroniła nas od niespodziewanych kłopotów, pomoże zorganizować szybkie leczenie, pobyt w szpitalu, a także transport do domu. 

Zadbaj o udane i bezpieczne wakacje! 

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w dodatkowe tanie i bezpieczne ubezpieczenie turystyczne jeśli wypoczywamy w krajach wspólnoty europejskiej. Powszechne przekonanie, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) gwarantuje pełną ochronę medyczną za granicą – jest błędne. Członkowskie porozumienie zawarte pomiędzy 32 krajami Unii Europejskiej, gwarantuje refundację tylko niektórych świadczeń medycznych w placówkach publicznych. Długotrwałe i skomplikowane leczenie szpitalne, transport medyczny do kraju czy akcja poszukiwawcza nie są finansowane i należy pokryć ich koszty z własnych oszczędność. Należy pamiętać, że życie potrafi zaskakiwać. Z pozoru niegroźny wyjazd do Hiszpanii czy na greckie wyspy może skończyć się tragicznie. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i być przygotowanym na każdą ewentualność – uraz, nagłą chorobę, wypadek komunikacyjny czy konieczność szybkiego powrotu do kraju w asyście lekarza. 

Ubezpieczenia turystyczne – wybierz najlepszą ofertę

Na rynku znajdziemy wiele ofert firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczenia turystyczne wykupimy na pojedynczy wyjazd dla siebie lub całej rodziny. Ceny są zróżnicowane, ale nie warto kierować się jedynie ich wysokością. Istotna jest zawartość polisy i wysokość świadczeń. Dobre ubezpieczenia turystyczne refundują wszystkie koszty leczenia, także w palcówkach prywatnych, gwarantują szybką pomoc, transport medyczny, pełną opiekę lekarską, a także szeroki zakres dodatkowej ochrony na czas podróży.  Dobra polisa obejmuje także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Uszkodzenie cudzego mienia, zarysowanie samochodu, uszkodzenie cudzego sprzętu narciarskiego podczas  kolizji na stoku, to wszystko może przytrafić się każdemu. Warto zadbać o pełny zakres świadczeń i wybrać najlepszą ochronę. Jeśli planujemy podróż samochodem to koniecznie wykupmy polisę z usługą assistance. Dobre ubezpieczenia turystyczne coraz częściej oferują auta zastępcze na czas naprawy własnego samochodu, a także pobyt w hotelu dla wszystkich podróżnych. 

Ubezpieczenia turystyczne gwarantują bezpieczne i beztroskie wakacje. Warto zadbać o dobrą polisę i cieszyć się upragnionym urlopem w każdym miejscu na ziemi.